Kurumsal

  1. Şirket Profili

Yeni Prefabrik

Geçmişten Geleceğe

İnşaat sektörünün en ileri aşaması olan beton prefabrikasyon teknolojisini uygulayan Yeni Prefabrik, 55 yıllık sektörel deneyim ve birikime sahip kadrosuyla, 2003 yılında Peyami Çelik önderliğinde kurulmuştur. İzmir Torbalı ilçesi Karakuyu mevkiindeki 10.000 m2 si kapalı toplam 30.000 m2 üzerine kurulan tesislerinde faaliyetlerini Güven ve Kalite önceliği ile sürdürmektedir. Yeni Prefabrik her zaman kaliteli, güvenilir, zamanında ve ekonomik çözümler üretmektedir.

image description
image description
image description

Prefabrikasyonda deneyim ve yeniliği bir araya getiren uzman kadrosuyla, kalite güvencesine verdiği önemle, tesislerinde beton santrali ile gereksinimine göre hazırlanan yüksek kalitede TSE garantili betonları ile sanayi yapıları, okul-yurt binaları, spor tesisleri, askeri binalar, muhtelif betonarme mamuller, öngörmeli betonarme elemanlar ve duvar panoları üreten Yeni Prefabrik, TSE K 118 Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları – Kalite Yönetim Sistemi Belgesi sahibi ve Prefabrik Birliği üyesidir.

Yeni Prefabrik, modern laboratuarında 1. sınıf TSE sertifikalı, bilgisayar kontrollü basınç deney presi ve diğer deney ekipmanları ile üretim kalitesini devamlı kontrol altında tutmaktadır. Kullanılan malzemelerin teknik özelliklerinin uygunluğu düzenli periyotlarla kontrol edilmekte, beton dayanımları her gün her sınıf için dikkatle takip edilmekte ve standartlara uygunluğu sağlanmaktadır. 2009 yılında Tübitak tarafından destek kararı alınan Ar-Ge projesi ile laboratuvarını zenginleştirmiştir. Ar-Ge çalışmalarını, üretimini çeşitlendirecek, kalitesini artıracak şekilde sürdürmektedir.